Zwiększenie bezpieczeństwa przy ulicy Reymonta

Głosów: 13

Dzielnica: Dzielnica V Krowodrza

Dodane przez: Adam K.

Adres:

Data dodania: 19 września 2023

Dzień dobry
Piszę w sprawie uspokojenia ruchu na ulicy Reymonta. W chwili obecnej ulica jest w strefie tempo 50, widziałem jednak w planach miejskich przesunięcie jej w stronę tempo 30. Nie wiadomo jednak, na jakim etapie jest projekt i kiedy można spodziewać się realnego uspokojenia ulicy.

Dziś dzień w ulicy puszczony jest ruch rowerowy w postaci pasa rowerowego, istotnego szlaku komunikacyjnego, szczególnie dla studentów. Przy Reymonta oprócz campusu AGH i budynków UJ, znajduje się także popularny dla rodzin z dziećmi Park Jordana. Przejścia dla pieszych są tutaj  niezwykle istotne, szczególnie w okolicy Parku i stadionu Wisły Kraków, przy którym swe miejsce ma również młodzieżowy 'Dom Harcerza’ jak i szlak komunikacyjny na Błonia.

Problem z bezpieczeństwem na ulicy Reymonta w tym momencie leży w braku realnego uspokojenia ruchu (np. w postaci wyniesionych przejść dla pieszych lub progów zwalniających), skutkiem czego jest znaczne przekraczanie prędkości przez kierowców, z nocnymi wyścigami włącznie. Nie muszę chyba dodawać jak obniża to komfort i bezpieczeństwo jazdy rowerem lub zwykłe przechodzenie przez ulicę. Co więcej, z racji na gęstą roślinność wzdłuż Reymonta, nierzadko można natknąć się tam na potrąconego jeża, na widok którego ściska się serce.

Postuluje się stworzenie wyniesionych przejść dla pieszych, szczególnie w okolicy Parku Jordana oraz obok wjazdu na ulicę Chodowieckiego, w celu poprawienia komfortu i bezpieczeństwa ruchu pieszego i rowerowego, jak również w trosce o zwierzęta na drogach.

Dobrym pomysłem jest również stworzenie przejazdu rowerowego wzdłuż Miechowska – Henryka Reymonta.

Lokalizacja

Dołącz do Ekipy KDM i działaj z nami na rzecz Krakowa!