Więcej połączeń autobusowych przez ul. Radzikowskiego w kierunku Bronowic

Głosów: 9

Dzielnica: Dzielnica IV Prądnik Biały

Dodane przez: Dorota W.

Adres:

Data dodania: 27 czerwca 2023

Zgłaszam problem związany ze zbyt małą liczbą połączeń autobusowych jadących wzdłuż ulicy Radzikowskiego i prowadzących w kierunku Bronowic.
Codziennie zawożę samochodem córkę do szkoły, która znajduje się nieopodal zbiegu ulicy Rydla i Bronowickiej, blisko pętli Bronowice. Codziennie również obserwuję osoby mieszkające wzdłuż mojej ulicy (ta część nazywana jest Osiedlem Radzikowskiego) lub na Azorach, które muszą pokonać piechotą dystans dzielący ich do ulicy Bronowickiej, najpewniej do tramwaju. Autobus linii 140 jadący przez Radzikowskiego jedzie
w kierunku przeciwnym, przez pętlę Azory i rozjeżdża się na odległe tereny do Nowego Kleparza. Żaden autobus nie jedzie przez tunel pod torami ulicą Rydla w kierunku Bronowickiej. To duży problem komunikacyjny – ulica Radzikowskiego (ta nazywana Osiedlem) jest stale zakorkowana w godzinach szczytu. Wiem, że powstaje nitka tramwajowa łącząca Krowodrzą Górkę z Azorami, ale to potrwa z pewnością kilka dobrych lat. Może choć wtedy zmienią trasy autobusów obecnie stacjonujących na pętli Azory na takie łączące Azory z ulicą Bronowicką.
W przyszłości chciałabym żeby córka jeździła sama do szkoły, ale nie widzę obecnie takiej możliwości. Musiałaby sama piechotą iść wzdłuż ulicy Radzikowskiego, tunelem na Rydla, mijając co najmniej 5 przejść dla pieszych. To dość niebezpieczne dla 9ciolatki. Trasa zajęłaby ponad pół godziny do szkoły nr 93 na Szlachtowskiego, a jest tylko ok. 2,5 km.
Jestem zdziwiona faktem, że Osiedle Radzikowskiego, powstałe w 2000 roku, jest stale omijane komunkacyjnie -kilka lat temu puszczono jedną linię (obecnie nr 140) do Nowego Kleparza przez Azory. Dla mnie i pewnie dla wielu osób problematyczne jest cofanie się do Ronda Ofiar Katynia na autobus, przejechanie jednego przystanka i przesiadanie się na wiadukcie na Bronowickiej w tramwaj. Zajmuje to sporo dodatkowego czasu.
Podsumowując – zgłaszam problem omijania komunikacyjnie autobusowo ulicy Radzikowskiego (od Osiedla Radzikowskiego do Azorów) do ulicy Bronowickiej przez tunel kolejowy ulicą Rydla.

Lokalizacja

Dołącz do Ekipy KDM i działaj z nami na rzecz Krakowa!