Kładka dla pieszych nad ulicą Wielicką

Głosów: 13

Dzielnica: Dzielnica XIII Podgórze

Dodane przez: Iwona P.

Adres:

Data dodania: 25 maja 2023

Kładka dla pieszych nad ulicą Wielicką , w sąsiedztwie zrealizowanej przez Miasto estakady tramwajowej Lipska – Wielicka.
Największe 3.5 tysięczne osiedle mieszkaniowe „Kabel” zlokalizowane jest po północnej i południowej stronie bardzo ruchliwej ul. Wielickiej. Komunikacja piesza międzyosiedlowa możliwa jest obecnie wyłącznie przejściem dla pieszych na skrzyżowaniu ulic Wielickiej i Dworcowej. Natężenie ruchu kołowego oraz priorytety ruchu pojazdów szynowych powodują, niebezpieczne sytuacje braku możliwości pokonania jezdni i torowiska w jednej fazie światła zielonego. Piesi zmuszeni są zatem oczekiwać na wąskiej, nie normatywnej powierzchni między jezdnią a torowiskiem w skrajnie niebezpiecznych warunkach ruchu kołowego i szynowego. Kładka pozwoli zwiększyć bezpieczeństwo pieszych, którzy nie będą musieli korzystać z przejść na ulicy, tylko będą mogli przemieszczać się nad ulicą.
Inwestycja wpłynie pozytywnie na integrację środowiska, zachęcać będzie do uprawiania turystyki i rekreacji, będzie mieć również pozytywny wpływ na upłynnienie komunikacji na ul. Wielickiej ponieważ piesi ograniczą częstotliwość zmiany sygnalizacji świetlnej, dzięki możliwości korzystania z kładki.

Lokalizacja

Dołącz do Ekipy KDM i działaj z nami na rzecz Krakowa!