Droga rowerowa przy ul. Wrocławskiej

Głosów: 46

Dzielnica: Dzielnica V Krowodrza

Dodane przez: Michal Z.

Adres:

Data dodania: 25 maja 2023

Droga rowerowa na ulicy Wrocławskiej. Uzasadnienie: w okolicy wiele osób korzysta z rowerów w codziennym poruszaniu się po mieście. Niestety poruszanie się w kierunku centrum jest bardzo utrudnione. Ruchliwa ulica Wrocławska i brak alternatyw w dojeździe rowerem do centrum. By bezpiecznie dojechać do centrum trzeba krążyć na około. Kilka wariantów jak to zrealizować
1. Ruch jednokierunkowy na całym odcinku Wrocławskiej od Kijowskiej do Nowego Kleparza i utworzenie dwukierunkowej drogi rowerowej. Ruch autobusowy w jednym kierunku Wrocławską w drugim Mazowiecką.
2. Nieco gorsze rozwiązanie utworzenie strefy ograniczonego ruchu (tylko dla mieszkańców) na Litewskiej, stworzenie połączenia rowerowego z Racławickiej do Kijowskiej (terenem spółdzielni mieszkaniowej lub Wrocławską), od strony wschodniej połączenie z Litewskiej placem przed Biedronką do Wrocławskiej. Wprowadzenie jednokierunkowej Wrocławskiej od Świętokrzyskiej do Nowego Kleparzu, jednokierunkowy ruch na tym krótkim odcinku Wrocławskiej, Śląska, Świetokrzyska, Mazowiecka by rozprowadzić ruch samochodowy.
3. Droga rowerowa wzdłuż linii kolejowej od Racławickiej (tu powinna być strefa ograniczonego ruchu tylko mieszkańcy), Składowa (niestety tutaj też ruch nie zawsze jest spokojny), połączenie Składowej z Prądnicką terenem Szpitala? Raczej ciężkie w realizacji i mało korzystne rozwiązanie.

Lokalizacja

Dołącz do Ekipy KDM i działaj z nami na rzecz Krakowa!