Budowa infrastuktury pieszej i więcej zieleni w okolicy galerii Bronowice

Głosów: 105

Dzielnica: Dzielnica IV Prądnik Biały

Dodane przez: Roksana W.

Adres:

Data dodania: 31 maja 2023

1. Absolutny brak infrastruktury dla komunikacji pieszych w nowowybudowanych osiedlach na Prądniku Białym (pomiędzy galeria Bronowice a Tonie/Gaik)
2. Szerokość i ilość ulic niewspółmierna do ilości aut wynikających z nowopowstalych osiedli
3. Brak dedykowanych terenów zielonych dostępnych z każdego zakątka trojkata utworzonego pomiędzy ul, Conrada a Jasnogórska
4. Przy powstałym DUŻYM osiedlu (mowa o nowych zabudowach w w.w „trojkącie”) nikt nie uwzględnił obiektów publicznych typu biblioteki, domy kultury, przychodnie (publiczne), przedszkola, szkoły. Stara infrastruktura nie jest w stanie obsłużyć nowoprzubylych mieszkańców

Podsumowując: powstają nowe bloki i nic (NIC) poza tym. W tych obszarach (a tyczy się to praktycznie wszystkich „nowych” dzielnic Krakowa) miasto nie jest absolutnie nastawione na potrzeby mieszkańców.
Za to inwestycje w dzielnicach „modnych”, które w miarę odpowiadają na potrzeby ludzkie (Np maja chodniki…) lub miały tego typu miejsca od dawna (krowodrza, zablocie itp), kosztują tyle, że żaden (ŻADEN) „typowy” mieszkaniec Krakowa nie może nawet marzyć o przeprowadzce w takie miejsce (20k PLN i więcej za m2…)

Lokalizacja

Dołącz do Ekipy KDM i działaj z nami na rzecz Krakowa!